Trvanie: 19.03.2021
Miesto: TASR – TERAZ.SK
Mesto/obec: Bratislava
Štát: Slovensko


Meninový sviatok spestrila slovenskému spisovateľovi Jozefovi Banášovi správa z Indie. Vydavateľstvo Saar Sansaar v Dillí uviedlo na indický trh mimoriadne dvojvydanie jeho románu „Zastavte Dubčeka!“ v anglickej a hindskej verzii.

„Alexander Dubček je v Indii známy ako významný štátnik a bojovník za slobodu, udalosti roku 1968 sme pozorne sledovali. Na jeho počesť je v diplomatickej štvrti v Dillí pomenovaný jeden z hlavných bulvárov,“ uviedol k vydaniu knihy so slovenskými reáliami vydavateľ Amrit Mehta. Dodal, že román známeho slovenského autora publikovali v Indii pri príležitosti Dubčekovej storočnice.

Jozef Banáš pre TASR potvrdil, že v Dillí tiež plánovali prezentáciu prekladov za jeho účasti. Cestovať do zahraničia v čase protipandemických opatrení a po prekonaní ochorenia COVID-19 však zatiaľ nebude: „V Indii sa uvedenie oboch kníh chystá pod gesciou nášho veľvyslanectva, vzhľadom na opatrenia ako v Indii, tak u nás, sa termín zatiaľ posúva.“

Po románoch Zóna nadšenia a Kód 1 je titul Zastavte Dubčeka! tretím Banášovým dielom uvedeným v Indii a 26. zahraničným vydaním kníh najprekladanejšieho slovenského autora.

ZDROJ: teraz.sk/ TASR
Foto:
Na archívnej snímke Jozef Banáš. TASR/Radovan Stoklasa