Trvanie: 25.08.2021
Miesto: Slovenská mozaika v Rádiu Z
Mesto/obec: Praha
Štát: Česká republika

Viera Kučerová z Občianskeho združenia BONA FIDE, autorka a moderátorka relácie SLOVENSKÁ MOZAIKA v Rádiu Z, si v aktuálnom vydaní publicistického rozhlasového „dvojtýždenníka“ pozvala k mikrofónu  JE RASTISLAVA KÁČERA, veľvyslanca Slovenskej republiky v Českej republike. Reláciu prináša Slovenská mozaika v Rádiu Z v sobotu 28. a v nedeľu 29. augusta  zakaždým od 7.00 do 8.00 h.

 „Hosťom Slovenskej mozaiky bude J. E. veľvyslanec SR v ČR Rastislav Káčer. V rokoch 2003−2008 bol veľvyslancom Slovenska v USA a po návrate z USA pôsobil  ako  prezident a predseda Slovenskej atlantickej komisie (dnes GLOBSEC), ktorá je členom Asociácie pre atlantickú zmluvu.  Neskôr zastával post veľvyslanca  SR v Maďarsku. Je všeobecne uznávaným odborníkom na domácu a zahraničnú politiku USA, transatlantické vzťahy, obranu a bezpečnostné otázky.  Od októbra 2020 Rastislav Káčer  pôsobí ako veľvyslanec Slovenskej republiky  v Českej republike. V rozhovore sa dozviete  s akou víziou prichádzal do Prahy,  aké sú jeho priority na poste veľvyslanca SR v ČR  a aké sú  česko-slovenské vzťahy 28 rokov od rozdelenia Československa,“  predoslala k pozvaniu započúvať sa do rozhovoru s RASTISLAVOM KÁČEROM autorka relácie Viera Kučerová.

FOTO: ĽUDO POMICHAL


Reláciu si môžete vypočuť aj v archíve na:
http://bonafideos.cz/content/slov-mozaika-s-rastislavom-káčerom-veľvyslancom-sr-v-čr

RELÁCIU SLOVENSKÁ MOZAIKA  POČÚVAJTE NA: http://www.radiozet.cz/ alebo 101,1 FM
RELÁCIE V ARCHÍVE: http://www.bonafideos.cz/

Pre Rádio Z pripravuje reláciu SLOVENSKÁ MOZAIKA Občianske združenie BONA FIDE s podporou Ministerstva kultúry ČR, Úradu vlády ČR a Úradu pre Slovákov žijúcich v zahraničí