Domov Diskusné Fóra Kodex prispievajúceho Priestor, formy, spôsoby a možnosti voľby zo zahraničia

Označené ako: 

Zobrazuje sa 1 príspevok (z celkového počtu 1)
 • Autor
  Príspevky
 • data_SlovenskeZahranicie.sk
  Moderátor
  Post count: 2

  Poskytnúť väčší priestor, formy, spôsoby a možnosti voľby zo zahraničia – či už ide o parlamentné alebo prezidentské voľby na Slovensku – to je téma, ktorá u nás roky rozdeľuje tak politikov, ako aj verejnosť, vrátane Slovákov žijúcich v zahraničí.

  V programovom vyhlásení súčasnej vlády SR v rámci tejto problematiky sa nastoľuje aj otázka rozšírenia spôsobu voľby a tým aj zvýšenia potenciálu voličského elektorátu zo slovenského zahraničia. Vyvstáva napríklad možnosť, ak to technologické podmienky dovolia, voliť prostredníctvom internetu. Práve túto možnosť by privítala najmä mladšia generácia, vrátane krajanov vo svete, spĺňajúcich zákonné podmienky, ktoré ich oprávňujú voliť. Na druhej strane ale aj medzi Slovákmi žijúcimi v zahraničí u mnohých pretrváva názor, že napríklad vo voľbách do NR SR by sa malo oprávnenie voliť vzťahovať iba na osoby, ktoré odvádzajú dane v Slovenskej republike, a teda majú výsostné právo vyjadriť sa v parlamentných voľbách určujúcich parlamentné preferencie politických zoskupení a tým aj smerovanie krajiny.

  Aké máte konkrétne predstavy, návrhy a podnety o možnosti aktívnej účasti Slovákov žijúcich v zahraničí vo voľbách do NR SR či do volieb prezidenta SR?

  (V rámci komunikácie v diskusnej rubrike FÓRUM odporúčame podrobne si prečítať KÓDEX DISKUTUJÚCICH A PRISPIEVATEĽOV NA PORTÁLI SLOVENSKÉ ZAHRANIČIE A SOCIÁLNEJ SIETI FACEBOOK.)

Zobrazuje sa 1 príspevok (z celkového počtu 1)
 • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.