Domov Diskusné Fóra Kodex prispievajúceho Nastavme názorovosť krajanskej tematike

Zobrazuje sa 1 príspevok (z celkového počtu 1)
 • Autor
  Príspevky
 • Tech_admin
  Keymaster
  Post count: 2

  Problematika je zo všetkých strán – objektívne i subjektívne, vecne aj filozoficky, laicky i odborne, kriticky aj vlažne, najmä však tematicky – obrovská a viacrozmerná. Ak sa mienime pridržiavať fundamentálnych atribútov komunikácie zohľadňujúcej právo každého na mienku, slovo, postreh či hocako – avšak civilizovane, slušne a so snahou pomôcť, riešiť, nie dehonestovať, prekrúcať či inak prezentovať verejne KRAJANSKÝ SVET, potom vyvstáva vznik sekcie FÓRUM aj ako spôsob učiniť zadosť tematicky košatému až bezhraničnému aspektu života, aktivít a politicko-spoločenskému i sociálno-ekonomickému dosahu SLOVÁKOV ŽIJÚCICH V ZAHRANIČÍ. Akceptujúc kontext ich dialógu a osobitosti historického, jazykového, kultúrno-duchovného i intelektuálno-osobnostného prepojenia so SLOVENSKOM.

  Ak má byť krajanská problematika a všetko, čo s ňou aj vo vzťahu k materskej krajine – Slovensku, súvisí, diskutovaná a v otvorených debatách vo vzájomnej komunikácii z rôznych pohľadov osožná, povzbudivá a potenciálne riešenia nastoľujúca v celej svojej komplexnosti pre krajanov a aj pre Úrad pre Slovákov žijúcich v zahraničí a ďalšie štátne orgány, úrady a inštitúcie na Slovensku užitočná, musíme vyjsť v prvom rade s kožou na trh. Otvorene, priamo, čestne – a najmä NEANONYMNE!

  Aj preto otvárame na portáli SLOVENSKÉ ZAHRANIČIE (SZ) stálu rubriku FÓRUM s dobrým úmyslom pre všetkých – individuálnych Slovákov žijúcich v zahraničí, krajanské spolky, organizácie a inštitúcie, ako aj pre občanov na Slovensku, ktorí v rôznej miere vnímajú danú problematiku, pričom mnohých sa i priamo dotýka, v jej rôznych súvislostiach. Len tak mimochodom – v súčasnosti sotva nájdete na Slovensku rodinu, ktorej širšie zázemie by netvorili aj jej blízki či vzdialenejší príbuzní v zahraničí.

  Vytvorením takejto platformy mieni portál SZ podstatne posunúť diskusiu, polemiku a pohľady na problematiku krajanského života v komunitách Slovákov žijúcich v zahraničí do nastavenia zreálnenej úprimnej kvality s nádejou aj očakávaním, že prinesie NOVÉ IMPULZY, návrhy riešení a neskresľujúci pohľad na realitu kontextu našej diaspóry v živote Slovákov na Slovensku a v krajanskom svete.

  Jednotlivé TÉMY, ktoré podľa miery potrebnosti a účelu budú nadčasové i aktualizované, bude nastoľovať tak portál SZ, ako aj samotní účastníci diskusného a názorového fóra. Už teraz sa tešíme na rôznosť názorov, pestrosť podnetov, viacfarebnosť naskicovaných oblastí. Symptomaticky vyplývajú aj z rôznosti priestorového, obsahového a sebauvedomovacieho historicko-politického a sociálno-kultúrneho aspektu, a teda aj rôznosti slovenskej diaspóry vo svete. Práve touto, inak prirodzenou viacrozmernosťou, sa približujú, ladia či vo svojej ORIGINALITE, jedinečnosti a v spôsobe ukotvenia sa zajedno aj odlišujú jednotlivé komunity nášho KRAJANSKÉHO SVETA.

  Vážení účastníci, sympatizanti a diskutéri KRAJANSKÉHO FÓRA,
  uvítame vašu aktívnu účasť, podnety, myšlienky, návrhy, kritické postrehy. Staňte sa permanentnou súčasťou potrebnej, poctivej a prínosnej polemiky o dianí v slovenskom krajanskom svete. Vaše reakcie, názory a myšlienky do rozvinutia stálej rubriky FÓRUM posielajte mailom na:

  ludovit.pomichal@uszz.gov.sk

  (Každému diskutujúcemu odporúčame osvojenie si ETICKÉHO KÓDEXU autorov, spolupracovníkov a diskutérov portálu SLOVENSKÉ ZAHRANIČIE a jeho skupiny na sociálnej sieti Facebook.)

  Na spoluprácu sa v mene ÚSŽZ teší
  Ľudo Pomichal
  šéfredaktor a editor portálu Slovenské zahraničie

  • Táto téma bola upravená pred 1 year, 7 months používateľom Tech_admin.
Zobrazuje sa 1 príspevok (z celkového počtu 1)
 • Na tému ‘Nastavme názorovosť krajanskej tematike’ už nie je možné odpovedať.